12 07 2006

sonunda kurtuldum yüz terlemesinden.........

GAZETECİ TUĞÇE BARAN"DA MUZDARİPMİŞ BU TERLEME İŞİNDEN.

ben de ise sadece yüz terlemesi var,yani benim de termostatım bozuk..soğuk sıcak,hiç farketmiyor,aniden bir ter iniyor yüzüme,ne makyaj kalıyor,ne saç baş...rastlantı sonucu vatan da tuğçe"yi okurken bu dertten kurtulduğunu yazmış,hemen bir mail attım ve cevapladı.aşağıda ki ürünü kullanmış.,ve sonuç mükemmel.ben ise ürünü getirttim ve ilk kez dün ,sadece yüzümde kullandım.SONUÇ SUPER......FİYATI 50 YTL. türkiyenin her yerine kargo ile yolluyorlar.site adresini de yazıyorum.ilgilenenler olursa buraya tıklayıp ürün ve adres bilgisine ulaşabilirler..

www.kggroup.com.tr

tel:0 212 2491900

Aşırı tere alüminyum ve elektrik kürü
   Hiperhidrozlar (çok terleyenler) için ne "Dünya nereye gidiyor?" sorusunun bir manası vardır ne de "Hayatın anlamı nedir?" sorusunun.. Tek bir şeyi bilmek isteriz: Terleme durdurulabilir mi? Cevap: Evet! Zararı var mı? Cevap: Hayır...
  
 
 
 

Aşırı terleme, beş milyon gözle görülemeyecek kadar küçük ter bezinin beraber veya solo, yerli yersiz, durmadan çalışması şeklinde açıklanabilir. Kiminin el ve ayakları -ki yüzde doksan beş paralel çalışırlar, biri başladı mı öbürü destek kuvvet olarak üç saniye sonra gelir- kiminin durmadan koltuk altı çalışır, kiminin yüzü, kiminin de sırtı.. Kasığındaki, poposundaki, diz arkalarındaki, ayak bileklerindeki, uyluklarındaki ter bezleri çok lazımmış gibi süper çalışkan olan arkadaşlar da mevcut. Fakat genel problem el, ayak ve koltuk altı terlemesi... Dermatolog Dr. Ahmet Günay sıkıntı yarattığı noktada terlemeyi durdurmanın bir mahsuru olmadığını söylüyor. "Genel yaklaşım terlemenin sağlıklı olduğu yönündedir ancak hiperhidrosis durumunda en azından bölgesel olarak müdahalede bulunabilir." Dr. Günay, işe en basit ve en ucuz yöntemlerle başlamak gerektiğini söylüyor.

"Alüminyum Klorit" içerikli solüsyon veya kremler, son yıllarda yaygın olarak terlemeye karşı kullanılıyor. 'Anti-perspirant" adıyla satılan bu ürünler bilhassa koltukaltı, yüz, kasık, sırt, diz arkası gibi bölgelerde son derece etkili. El ve ayakta nadiren etkili.

Nasıl çalışıyor?: Sıkıştırma etkisi ile ter bezi kanalının ağzını tıkarlar ve ter bezlerinden ter atılımını önlerler. Tedavide ilaç gece kuru, temiz (deodorantsız, parfümsüz) ve yakın zamanda epilasyon, ağda veya tıraş YAPILMAMIŞ deriye uygulanır ve 6-8 saat kadar burada kalır. Ertesi sabah tamamen yıkanarak temizlenir. Önce her gün, durum düzeldikçe daha seyrek uygulanır.

Bilinen yan etkisi: Kimi ciltlerde çatlamaya neden olabiliyor, içinde alüminyum klorit miktarına bağlı olarak kimi ciltlerde suya hassasiyet yaratıyor. Suyla temas durumunda sanki bir saattir banyoda kalınmış gibi cilt buruş buruş olabiliyor. Çok çok nadir olmak üzere sürülen bölgede küçük kistler oluşabiliyor. Bazı doktorlar koltuk altına alüminyum sürülmesinin ileride memede kanser gibi bir takım hastalıklara yol açabileceği şüphesini taşısa da FDA (Amerikan Gıda ve ilaç idaresi) ürünün güvenli olduğuna dair rapor vermiştir.

Uygulama sırasında olabilecekler: Bilhassa ilk günlerde uygulamadan hemen sonra deride batma, yanma ve kaşınma olabiliyor. Bunlar genelde yarım saat içinde geçiyor. Etkisi ERTESİ GÜN başlıyor. Gün içinde bir iki kere söz konusu bölgelerde batma hissi olabiliyor ancak bu bir iki gün içinde geçiyor.

Hangi marka? Bu önemli bir soru. Piyasada 3 YTL ile 50 YTL arasında değişen fiyatlarda yerli ve ithal ürünler var. Ayrıca alüminyum klorit içeren deodorantlar da mevcut ama bunların etken maddeleri düşük ve hakiki terleyenler üzerinde pek işe yaramıyor. Kokusuz ve yüksek etken maddeliler tercih edilmeli. En iyisi en ucuzundan başlayarak kullanmaya başlamak. Ancak ucuzları işe yaramadı diye vazgeçmek doğru değil. Etken maddesinin yüzdesi ve yardımcı maddeler nedeniyle bazen başka fiyatta başka bir marka daha etkili olabiliyor. Sabırla denemek gerek. Unutmayın doğru markayı bulduğunuz anda yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz! (Tecrübeyle sabit).

İyonların gücü
İyontoforez el ve ayak terlemelerinde etkin bir yöntem. Elektrik akımının etkilediği iyonların ter kanallarını tıkaması prensibiyle çalışıyor. Bu amaçla yapılmış olan İyontoforez aletinde el ve ayaklar günde 20 dakika kadar su veya elektrolit solüsyon içinde tutulur. Bu esnada kişinin dayanabileceği kadar bir elektrik akımı verilir. Önce her gün yapılan uygulama daha sonra haftada birkaç keze düşer. Yan etkisi yok, kalp pili olanlara ve hamilelere uygulanmaz.

Ne oluyor?: Uygulama sırasında minik minik karıncalanmalar oluyor, o kadar. Düzenli yapıldığında yüzde 80 oranında etkili. Bırakıldığında terleme üç dört günde başlıyor.

Nerede yapılıyor?: Devlet veya özel hastanelerin dermatoloji, hidroklimatoloji veya biyofizik bölümlerine başvurup cihaz var mı yok mu öğrenebilirsiniz. (Çapa ve Cerrahpaşa'da mevcut) Dermatolog muayenehanelerin de de bulunabiliyor. Ayrıca internette İyontoforez diye arama yaparsanız aleti bulabileceğiniz yerlerin listesi çıkar.

Olumsuz tarafı: 20 gün boyunca her gün kliniğe gitmek sıkıcı ve pahalı. Sonrasında da haftada bir devam etmek gerekiyor. İşe yaradığı bir şekilde tespit edildikten sonra aleti eve almak daha pratik. Tembel ve gezenti işi değil. (Aletin fiyatı markasına göre 500 ile 600 YTL arasında değişiyor. Elektrikli olanlar pillilere göre daha etkili).

                                                                                                                    TUĞÇE BARAN    /VATAN GAZETESİ

                     


                          
         
 


 
 

ayşenin boncukları

25679
0
0
Yorum Yaz